اختلافات رایج بین خانم ها و آقایان
موهاتو بزن کنار، چشمات ضعیف می شه!
هوش تنها در عدد آی‌کیو خلاصه نمی‌شود
باورهای غلط در مورد مسواک زدن
اینگونه از رنج و ناراحتی ها رهایی یابیم
چه وقت باید تسلیم شویم؟
ارزش خود را بدانید...
دلایل علمی عاشق شدن را بدانید
درست و اصولی دعوا کنید
وقتی برای عشق باید سوگواری کرد
چگونه ازدواج خوبم را خراب کنم؟!
بیایید در شکاف افکارمان ساکن شویم
خودکشی نوجوانان (حتما بخوانید)
کنار آمدن با برهم‌خوردن رابطه و دلشکستگی
آیا بلند بودن صدای موزیک می‌تواند به گوش‌هایم آسیب بزند؟
انواع عشق
مراکز انرژی بدن(چاکرا)
چطور می توان از آینده یک رابطه باخبر شد؟ / با علایم خطر آشنا شوید
بدبین‌ها بخوانند: نگرش مثبت برای قلب شما خوب است
اشتباه های رایج درباره سوگواری در کودکان
افسردگی جوانان
بهترین مشاغل برای جوانان
نگاه نکنید، هیپنوتیمز می شوید+عکس
رابطه جالب نوشیدن آب و توان پاسخگویی
چگونه در جلسه آزمون تست بزنیم؟
با هوش تر می شوید اگر با خودتان حرف بزنید!
پنج نکته طلایی برای بله گرفتن
همه چیز به نگاه تو برمیگرده...
کدام مرورگر کمترین انرژی را از باتری لپ تاپ می گیرد؟
سخنان بزرگان در مورد موفقیت

لیست کامل مطالب ارسالی

Free PageRank Checker

Powered by WebGozarRSS

مجله زندگی مثبت
خانواده و زندگی، پزشکی و سلامت، روانشناسی و موفقیت و مطالب جالب و خواندنی

پنجشنبه 12 اسفند 1389

گروه خونی شما چیست؟!
مرتبط با : علم و فناوری خواندنی و جالب

رابطه گروه خونی با رفتار و شخصیت افراد

 

بسیاری از دانشمندان زیست شناس معتقدند خصلت، منش، رفتار، توان، كارائی، خلاقیت و خلق و خوی هر فرد، بستگی به نوع گروه خونیش دارد. البته با اینكه در این مورد آزمایشهای زیادی انجام شده، اما هنوز در این زمینه اختلاف نظر وجود دارد. با این حال در بسیاری از كشورهای صنعتی، به ویژه ژاپن، برای پستهای مدیریتی و اجرائی، به هنگام استخدام افراد، به نقش گروههای خونی توجه ویژه ای می شود. درست است كه این تحقیقات شاید رسما به تائید نرسیده باشد، ولی روانشناسان نیز عقیده دارند كه گروه خونی هر فرد، در خلق و خو و منش رفتاری وی تأثیری شگرف دارد;

 

گروه خونی O ( + ، ـ )
این افراد، كوشا، صادق، خوشبین و پرانرژی هستند و از اعتماد به نفس بالائی برخوردارند. 

دارای هدفی مشخص و بسیار اندیشمند هستند و برای رسیدن به این هدف، قدرت و تحمل خوبی دارند. چنانچه در میانه راه به بیهوده بودن كاری كه در حال انجامش هستند پی ببرند، خیلی راحت آن را رها می كنند. عموما درباره گذشته، مثبت می اندیشند، لذا چندان افسوس گذشته را نمی خورند. به مسائل مادی، بسیار اهمیت می دهند. آرام و باثباتند و در برابر صداقت، حساسند. رك و صریح نظراتشان را بیان می كنند و می توانند از جزئیات مسائل به راحتی صرفنظر كنند. غالبا از رهبری كردن خوششان می آید و معمولا از قدرت تمركز بالائی برخوردارند. اما...

برخی دیگر از روانشناسان این خصوصیات را نیز به آنها می افزایند: بی پروا در انجام كارها، مغرور و بااراده، بخشنده، اجتماعی، باانرژی، برونگرا و ریسك پذیر، مستقل و در برخی موارد خودمحور. در فعالیتهای سازمان یافته خوب عمل می كنند و نوعی ظرافت ذاتی و معنوی دارند. شخصیتهائی اجتماعی و پر زرق و برق هستند و می توانند در حوادث و بحرانها سازگاری خوبی داشته باشند. و در آخر اینكه، علاقه مند به حفظ روابط هستند و در این زمینه تلاش بسیاری می كنند.

 

 گروه خونی A ( + ، ـ )
این افراد، آرام، منظم، مطیع قانون، محتاط در تصمیم گیری، برخی اوقات بدبین و در عین حال بسیار حساس هستند و مایلند مسائل را به دو گروه سیاه و سفید تقسیم كنند. به استانداردهای اجتماعی بسیار اهمیت می دهند و از تحمل و صبر بالائی برای انجام كارهای فیزیكی و رقابتی برخوردارند. به هارمونی، آرامش و ساماندهی كارها بسیار علاقه مندند. با دیگران به خوبی همكاری می كنند و این به دلیل روحیه انعطاف پذیری آنان است. به راحتی می توانند ظاهر آرامی از خود نشان دهند، حتی اگر به شدت عصبانی باشند. به نظرات دیگران بسیار اهمیت می دهند، ولی اگر قلبشان بشكند به سختی التیام می یابد. بسیار مسئولند و همواره خطی میان كار و تفریح می كشند. احساساتی، صبور و سختكوش هستند. به عقیده این افراد، در مسائل دینی و اخلاقی می توان به كمال رسید. بیشتر ترجیح می دهند از سرگرمیهائی بهره ببرند كه از فشار عصبی آنها می كاهد. بسیار غمخوارند و فداكار، مؤدب، درستكار و كمی دستپاچه. با این حال در موارد حساس، خونسردی آنها بی نظیر است و این نكته ای بسیار جالب در این افراد است. اغلب درونگرا هستند. در برخورد با دیگران خجالتی اند، ولی به خوبی همكاری می كنند. نسبت به تغییرات تردید دارند و به آسانی نمی پذیرند. دوستدار طبیعت هستند و برای خلوت خود، ارزش قائلند.

 

گروه خونی B ( + ، ـ )
بشاش و خونسرد، خوشبین و فعال هستند، اما به راحتی از دیگران دستور نمی گیرند. حساس و مهربان هستند و سریع تصمیم گیری می كنند. قابل انعطافند و چندان به قوانین اهمیت نمی دهند. به مسائل علمی و اكتشافات علاقه فراوانی دارند. گاهی اوقات در هم و سازمان یافته به نظر می رسند، ولی در راه رسیدن به هدف تعیین شده خود، پرانرژی و جدی هستند. چندان صبور به نظر نمی آیند و از كارهای رقابتی خوششان نمی آید، ولی معمولا جزو بهترین افراد تیم خود می شوند. اغلب كارها را با روش خودشان انجام می دهند و به اصطلاح خودكفا هستند. معقول و خونسرد و در عین بامزگی، بسیار عجولند و از بیان ایده های جدید نمی هراسند. شخصیتی ماجراجو و دلیر دارند و علاقه مند به پیمودن یك راه مطمئن و مخصوص هستند. از مورد انتقاد قرار گرفتن ترسی ندارند واز انجام كاری به مدت طولانی خسته و دلزده نمی شوند. به راحتی می توانند خاطرات گذشته را فراموش كنند، ولی علاقه مند به حفظ روابط بوده و در این زمینه تلاش زیادی می كنند. بسیار اجتماعی و علاقه مند به میهمانداری اند. خلاق و مبتكر بوده و به هیچ وجه نمی توانند بین كار و تفریح، مرزی قائل شوند. بسیار رك و صریح صحبت می كنند، پشتكار دارند و در بسیاری از موارد غیر قابل پیش بینی اند.

 

گروه خونی AB ( + ، ـ )
این افراد، رمانتیك و احساساتی هستند و به شدت فعال و در تجزیه و تحلیل مسائل، بسیار ماهر. آنها اجتماعی هستند و غمخوار و دلسوز. اهل گشت و گذار، خلاق و غیر قابل پیش بینی، انعطاف پذیر و در عین حال منطقی، حسابگر، امین و بسیار روراست هستند. آنها مطیع و در عین حال نیرومندند. در نقد موضوعات مختلف بسیار منصف هستند. در موقع لزوم، نمی توانند سریع تصمیم بگیرند و برای سخت كار كردن و صبور بودن باید تلاش كنند. به عقیده برخی روانشناسان و كارشناسان زیست شناسی، این افراد در پیدا كردن مشكلات و چگونگی دور زدن آنها بسیار توانا هستند و از قدرت فهم بسیار بالائی برخوردارند. چندان مسئولیت پذیر نیستند، خونسردند، اما در برخورد با مسائل غیر منتظره، خیلی زود نگران می شوند. حالات روحی این افراد خیلی سریع تغییر می كند، در آن واحد چند كار را با هم انجام می دهند و از كارهای هنری هم بسیار خوششان می آید. در فعالیتهای اجتماعی هم می توانند هماهنگ ظاهر شوند. به ایجاد رابطه علاقه مند نیستند و تلاش چندانی هم برای این كار نمی كنند. به آسانی كسی را نمی بخشند. وقتی خشمگین می شوند، اغماض را چندان دوست ندارند، محافظه كارند و نمی توان آنها را به راحتی شناخت. در عین حال بسیار هم دیپلماتیك هستند. این افراد برای مدیریت، قضاوت، نمایندگی، كارگری و كارفرمائی هر دو مناسبند.

 ...
به اشتراک بگذارید :
نوشته شده توسط الهه سعادتیان در ساعت 05:37 ب.ظ
نظرات ()

1- برای تبلیغات در مجله زندگی مثبت کافی است به مدیر وبلاگ ایمیل دهید و یا با شماره تماس موجود در ذیل تماس برقرار کنید تا تبلیغات بنر محصولات شما در وبلاگ قرار داده شود.

2- اگر شما هنوز برای تبلیغ محصولات خود بنر مناسب و یا دلخواه را طراحی نکردید می توانید این کار را به ما بسپارید تا با طراحی زیبا و مناسب محصولات شما را به بهترین نحو ممکن تبلیغ نماییم.

3- مجله زندگی مثبت با رعایت تمامی حقوق و مسائل اخلاقی آماده همکاری برای طراحی و نمایش بنر محصولات شما در وبلاگ می باشد.


ایمیل: farhad_nurse@yahoo.com

مدیر وبسایت: سید فرهاد ذبیحی


:: پاورپوینت های جالب و آموزنده
:: اس ام اس سرکاری
:: اس ام اس عاشقانه
:: اس ام اس فلسفی
:: اس ام اس مناسبتی
:: مشاوره تحصیلی
:: مجموعه آثار معلم شهید دکتر شریعتی(کتاب الکترونیکی)
:: مجموعه آثار معلم شهید دکتر شریعتی (صوتی 1)
:: مجموعه آثار معلم شهید دکتر شریعتی (صوتی 2)
:: مجموعه آثار معلم شهید دکتر شریعتی (صوتی 3)
:: مجموعه کتابهای پائولو کوئلیو (pdf)

جنسیت شما چیست؟صفحه نخست | پست الکترونیک | آرشیو مطالب | لینك آر اس اس | تماس با ما | تبلیغات

.:: تمام حقوق این سایت و مطالب آن متعلق به مجله زندگی مثبت می باشد و کپی برداری فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد ::.
.:: مجله زندگی مثبت ثبت شده در ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی است ::.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic