تبلیغات
مجله زندگی مثبت - با دخالت‌های والدین چه كنید؟

اختلافات رایج بین خانم ها و آقایان
موهاتو بزن کنار، چشمات ضعیف می شه!
هوش تنها در عدد آی‌کیو خلاصه نمی‌شود
باورهای غلط در مورد مسواک زدن
اینگونه از رنج و ناراحتی ها رهایی یابیم
چه وقت باید تسلیم شویم؟
ارزش خود را بدانید...
دلایل علمی عاشق شدن را بدانید
درست و اصولی دعوا کنید
وقتی برای عشق باید سوگواری کرد
چگونه ازدواج خوبم را خراب کنم؟!
بیایید در شکاف افکارمان ساکن شویم
خودکشی نوجوانان (حتما بخوانید)
کنار آمدن با برهم‌خوردن رابطه و دلشکستگی
آیا بلند بودن صدای موزیک می‌تواند به گوش‌هایم آسیب بزند؟
انواع عشق
مراکز انرژی بدن(چاکرا)
چطور می توان از آینده یک رابطه باخبر شد؟ / با علایم خطر آشنا شوید
بدبین‌ها بخوانند: نگرش مثبت برای قلب شما خوب است
اشتباه های رایج درباره سوگواری در کودکان
افسردگی جوانان
بهترین مشاغل برای جوانان
نگاه نکنید، هیپنوتیمز می شوید+عکس
رابطه جالب نوشیدن آب و توان پاسخگویی
چگونه در جلسه آزمون تست بزنیم؟
با هوش تر می شوید اگر با خودتان حرف بزنید!
پنج نکته طلایی برای بله گرفتن
همه چیز به نگاه تو برمیگرده...
کدام مرورگر کمترین انرژی را از باتری لپ تاپ می گیرد؟
سخنان بزرگان در مورد موفقیت

لیست کامل مطالب ارسالی

Free PageRank Checker

Powered by WebGozarRSS

مجله زندگی مثبت
خانواده و زندگی، پزشکی و سلامت، روانشناسی و موفقیت و مطالب جالب و خواندنی

سه شنبه 29 فروردین 1391

با دخالت‌های والدین چه كنید؟
مرتبط با : خانواده


مجله زندگی مثبت: ازدواج یک پیوند خانوادگی است. به همین دلیل، خیلی وقت ها خانواده ها تلاش دارند در تک تک مراحل ازدواج فرزندشان وارد شوند، او را راهنمایی کنند، در تصمیم گیری های او اثر بگذارند و در یک کلام با تمام قوا پشت فرزندشان باشند. اما این حمایت ها گاهی وقت ها شکل دخالت به خود می گیرد. یعنی درست جایی که دختر و پسر احساس می کنند ابتکار عمل از آنها سلب شده و قدرت تصمیم گیری، تشخیص و تجربه ندارند.

 

در چنین شرایطی شاید مهم ترین کار این باشد که با هم توافق كنید تا حد و مرزهای دخالت خانواده تان را مشخص کنید در غیر این صورت هر اتفاقی ممکن است در زندگی شما رخ دهد، حتی آن قدر اختلافات بالا بگیرد که به جدایی شما منجر شود.


 با ما در ادامه مطلب همراه باشید


 

با تمام احترامی که برای والدین تان قائلید، با همسرتان شرط کنید که به خاطر هیچ كس و هیچ حرفی نباید رابطه‌تان به هم بریزد. وقتی این توافق وجود داشته‌باشد، هر اتفاقی كه در خانواده‌های طرفین بیفتد یا هر حرفی كه زده شود، 2 طرف شروع به دعوا و جر و بحث درباره آن حرف و اتفاق نمی‌كنند و حساسیت نشان نمی‌دهند.

 

خیلی وقت ها، زوج‌ها با هم هیچ مشكلی ندارند و رابطه‌شان هم خوب است اما به دلیل حرف‌های اطرافیان یا سوتفاهم‌هایی که در خانواده به وجود می آید، دچار مشكل می‌شوند. به عبارتی، دچار حواشی زندگی می‌شوند. هم زو‌ج‌ها و هم پدر و مادرها باید بدانند، ارتباط میان زن و شوهر مهم‌تر از هر چیز دیگری از جمله حرف‌ها و خواسته‌ها و فكرهای دیگران است و هیچ‌چیزی نباید به رابطه مثبت آن‌ها خدشه وارد كند.

 

 

مدیریت رابطه

 

وقتی حضور والدین در رابطه شما دو نفر شکل دخالت به خود می گیرد، بهتر است اول خودتان برای صحبت با پدر و مادرتان وارد عمل شوید و این صحبت را در خلوت انجام دهید. اجازه ندهید همسرتان با پدر و مادرتان وارد بحث و مجادله شود که در این صورت، بدون شک اوضاع خراب تر خواهد شد. هرچقدر كدورت‌های داماد یا عروس با والدین همسر كمتر باشد بهتر است؛ به عبارتی اگر شما بخواهید رابطه با خانواده همسرتان را مدیریت كنید در نهایت شما، شخص بد ماجرا خواهید بود و ممكن است شما و والدین همسرتان روبه‌روی هم قرار بگیرید.

 

والدین هم اگر مسئله‌ای وجود دارد خوب است خودشان با فرزندشان صحبت كنند و پای عروس و دامادشان را به ماجرا باز نكنند چون در غیر این صورت ممكن است به جای حل مشكل، لجبازی به‌وجود بیاید و كدورت‌ها مشكلات بیشتری به‌وجود بیاورد.

 

پدر و مادرها باید توجه کنند که وقتی فرزندشان را دوست دارند خواهان خوشبختی او هستند و خوشبختی او در گرو رابطه‌ای خوب با همسرش است. پس هیچ عاملی نباید باعث شود، رابطه آن‌ها خراب و فضای بین آن‌ها آلوده شود.

 

 

با احترام به خانواده‌ها پیام دهید

 

اگر خانواده‌ شما اهل دخالت در زندگی شما و همسرتان هستند باید به‌عنوان فرزندشان این پیام را با احترام به آن‌ها بدهید كه در حال دخالت در زندگی شما هستند و عملا همین دخالت‌ها در رابطه شما مشكل به‌وجود می‌آورد. یك زمان‌هایی بچه‌ها جرات این را ندارند كه به والدین‌شان بگویند دخالت آن‌ها زندگی‌شان را به هم ریخته ‌است یا حتی شرم می‌كنند یا... اینجا صحبت بی‌احترامی نیست ولی خوب است به آن‌ها گوشزد كنید.

 

 

هر اظهار نظری از طرف والدین دخالت نیست. شک نکنید که آن ها می خواهند برای شما سنگ تمام بگذارند و بهترین تلاششان را انجام دهند. منتها به شیوه خودشان. این شیوه ممکن است مورد دلخواه شما نباشد که می توانید آن را با گفتگو حل کنید و تغییر دهید

 

گاهی عبور كنید

 

گاهی پدر و مادرها حرف‌های خودشان را می‌زنند و هرچقدر هم به آن‌ها گوشزد می‌كنیم، آن‌ها توجهی نكرده و كار خودشان را ادامه می‌دهند، در اینجا باید ضمن احترامی كه به پدر و مادرتان می‌گذارید كار خودتان را بكنید و به هیچ وجه در مورد این حرف‌ها و دخالت‌ها نه فكر كنید و نه حرف بزنید. دوران نامزدی و عقد آنقدر حساس است که مشغله ذهنی جدید درست کردن، مانع از آن می شود که همسرتان را بهتر بشناسید و با تمرکز درباره زندگی پیش رویتان فکر کنید.

 

برای این که از دخالت والدین عبور کنید، بهتر است این رفتار را زیر پوستی انجام دهید. به حرف های پدر و مادر گوش دهید، دل شان را به دست آورید اما در مقابلشان موضع نگیرید. بخش هایی که کلامشان که عملی و منطقی است، به کار ببندید و بخش های دیگر را مطابق میل و منطق خود عمل کنید.

 

 

رفت و آمد زیاد ممنوع

 

برای بعضی از زوج ها، دوران عقد یعنی یک مهمانی دراز مدت در خانه مادر شوهر یا مادر زن! این که روزهای متوالی در خانه پدری همسرتان بمانید مهم ترین عامل اختلاف است. با این کار شما خود را در معرض این قرار داده اید که دیگران در تک تک تصمیمات و رفتارهایتان تصمیم گیری و دخالت کنند. دیدارهایتان را کوتاه کنید و تا حد ممکن از مهمانی های چند روزه در خانه پدری همسرتان خودداری کنید.

 

 

حواستان باشد!

 

همه اینها که گفتیم به کنار، مراقب باشید درباره تشخیص دخالت یا حمایت والدین دچار اشتباه نشوید. هر اظهار نظری از طرف والدین دخالت نیست. شک نکنید که آن ها می خواهند برای شما سنگ تمام بگذارند و بهترین تلاششان را انجام دهند. منتها به شیوه خودشان. این شیوه ممکن است مورد دلخواه شما نباشد که می توانید آن را با گفتگو حل کنید و تغییر دهید. اما حتی اگر روش والدینتان را در مشاوره دادن به خود نمی پسندید، باز هم در حسن نیت آنها شک نکنید و به صرف نیت خوبی که دارند، به نصیحت هایشان توجه کنید. در یک کلام، پیام آنها را بگیرید و آن طور که صلاح می دانید در زندگی تان به کار ببندید.

 

 

منبع: زندگی ایده آللینک های مرتبط : سلاحی که مردها را مهربان می کند
لینک های مرتبط : توانمند سازی خانواده
لینک های مرتبط : خانواده شما نامزدتان را تایید نمی کنند؟
لینک های مرتبط : ازدواج فامیلی ، بله یا خیر

برچسب ها : با دخالت‌های والدین چه كنید؟-دخالت خانواده-دخالت های خانواده-دخالت خانواده پس از ازدواج-دخالت خانواده در زندگی مشترک-
...
به اشتراک بگذارید :
نوشته شده توسط سید فرهاد ذبیحی در ساعت 10:43 ق.ظ
نظرات ()

1- برای تبلیغات در مجله زندگی مثبت کافی است به مدیر وبلاگ ایمیل دهید و یا با شماره تماس موجود در ذیل تماس برقرار کنید تا تبلیغات بنر محصولات شما در وبلاگ قرار داده شود.

2- اگر شما هنوز برای تبلیغ محصولات خود بنر مناسب و یا دلخواه را طراحی نکردید می توانید این کار را به ما بسپارید تا با طراحی زیبا و مناسب محصولات شما را به بهترین نحو ممکن تبلیغ نماییم.

3- مجله زندگی مثبت با رعایت تمامی حقوق و مسائل اخلاقی آماده همکاری برای طراحی و نمایش بنر محصولات شما در وبلاگ می باشد.


ایمیل: farhad_nurse@yahoo.com

مدیر وبسایت: سید فرهاد ذبیحی


:: پاورپوینت های جالب و آموزنده
:: اس ام اس سرکاری
:: اس ام اس عاشقانه
:: اس ام اس فلسفی
:: اس ام اس مناسبتی
:: مشاوره تحصیلی
:: مجموعه آثار معلم شهید دکتر شریعتی(کتاب الکترونیکی)
:: مجموعه آثار معلم شهید دکتر شریعتی (صوتی 1)
:: مجموعه آثار معلم شهید دکتر شریعتی (صوتی 2)
:: مجموعه آثار معلم شهید دکتر شریعتی (صوتی 3)
:: مجموعه کتابهای پائولو کوئلیو (pdf)

جنسیت شما چیست؟صفحه نخست | پست الکترونیک | آرشیو مطالب | لینك آر اس اس | تماس با ما | تبلیغات

.:: تمام حقوق این سایت و مطالب آن متعلق به مجله زندگی مثبت می باشد و کپی برداری فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد ::.
.:: مجله زندگی مثبت ثبت شده در ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی است ::.